Дома Тагови Солен ролат

Таг: Солен ролат

ДУША МЕКИ: Развлекувам кора, ја филувам и виткам, а потоа сечам...

Откако го научив овој рецепт многу брзо и едноставно правам солени печива, речиси секој втор ден, никогаш не ни здодеале. Штом ги изедеме, а...

НАЈВКУСНИОТ МЕСЕН РОЛАТ: Не знаете дали е подобар топол или ладен...

Нема да згрешите доколку го приготвите овој вкусен месен ролат, зашто може да се јаде топол, веднаш штом го испечете, но може да го...

СОЛЕНИ РОЛАТИ: Од една смеса добивам 2 различни – излеј, испечи,...

Ова е мојот омилен солен ролат кој е склон на модификации, па така, можете да добиете ролати со боја каква што ќе посакате. Бисквитот...

Подготвив вкусен ручек од мелено месо натопено во смеса за палачинки...

Ако понекогаш се наоѓате во ситуација да сакате да подготвите нешто ново за ручек или кога ви доаѓаат некои гости ви треба некој брз...

4 РЕЦЕПТИ – ПОСНИОТ СОЛЕН РОЛАТ Е СОВРШЕНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Се прави...

Речиси и да нема таков кој не ги сака солените ролати. Покрај тоа што се многу вкусни и лесни за јадење, тие се прават...

Ролат со тиквички, мек, сочен и вкусен, се прави додека сварите...

Овој ролат брзо се приготвува, постапката е едноставна, а со вкусот ќе во воодушеви. Сите состојки изматете ги со кујнска маталка, не ви е...

ВКУСНИ РОЛАТИ: тестото се подготвува без јајца, а филот е со...

Брзо и лесно предјадење кое може да го направите во секој момент. Вкусна вечера за цела фамилија. Тајната е во убавото тесто кое се...

Овој ролат со шунка треба да се најде на секоја празнична...

Кога станува збор за празничната трпеза, секоја домаќинка сака да ја исполни со разновидни солени закуски кои освен што ќе бидат вкусни, треба да...

6 ПОСНИ ПРЕДЈАДЕЊА ЗА СЛАВА: Вкусни и брзи рецепти, потполно поинакви...

Здраво на сите, денес ќе ви ги откријам моите шест фаворитни славски предјадења кои се одлични не само по вкус, туку и по изглед....

БРЗ СОЛЕН РОЛАТ: Најубавото предјадење на празничната трпеза

Солените ролати се многу вкусни и декоративни, па затоа празничната трпеза не може да се замисли без нив. Речиси секогаш први се изедуваат, бидејќи...