Дома Тагови Сок од вишни

Таг: Сок од вишни

Ова се двата најдобри рецепти за сок од вишни без конзерванси:...

Вишните се едни од омилените бобести овошја, а во летниот период дефинитивно се на првото место особено кога станува збор за десерти. Сето ова...

Сок од вишни за топлите денови, ви требаат 5 кг вишни,...

Домашен сок од вишни. Многу е вкусен и освежителен, го правам секое лето и тоа во голема количина. Децата најмногу го сакаат и веднаш...

ДОМАШЕН СОК ОД ВИШНИ: Без варење, се добиваат дури 15 литри...

Вишните се исклучително здрави, не морав да ви го спомнувам тоа, а сигурно знаете дека освен плодот, исто така и листот и дршките на...

Вкусен сок од вишни за топлите денови, децата најмногу го сакаат...

Домашен сок од вишни. Многу е вкусен и освежителен, го правам секое лето и тоа во голема количина. Децата најмногу го сакаат и веднаш...

Млекото е добро за мускули, пивото за циркулација, лимонадата за енергија:...

Еве кој пијалак најдобро одговара за решавање на одредени проблеми! Секој пијалак има различен ефект врз организмот - едниот хидрира, другиот ја подига енергијата, третиот...

Домашен сок од вишни

Многу вкусен и освежителен сок, особено за летните горештини. Потребни состојки: 4 кг вишни 2 кг шеќер 1 лимонтус 3 литри вода 1 конзерванс Постапка: Вишните измијте ги, извадете им ги петелките...

Сокот од вишни штити од канцeр, го намалува притисокот и лекува...

Плодот на вишната има тркалезен облик со дијаметар од околу 2,5 центиметри. Во внатрешноста на плодот има семка обложена со меснатиот дел кој се...