Дома Тагови сок од цвекло

Таг: сок од цвекло

Една чаша сок од цвекло пред спиење: Наутро бојата на урината...

Цвеклото ги содржи речиси сите минерални состојки кои му се потребни на телото: калциум, калиум, натриум, фосфор, магнезиум, железо, флуор, манган, бакар, јод, сулфур,...

За да ја подобрите крвната слика, пригответе си природен лек по...

Понекогаш се чувствувате слабо, уморно или изнемоштено? Ова се знаци дека веројатно треба да ја проверите к рвната слика. Доколку се утврди дека сте анемични,...

Рецепт од сирово цвекло што ќе ви помогне да го исчистите...

Ова не е само обичен билен шејк, туку ова е лековит серум за црниот дроб. Еднаш ми се појавија здравствени проблеми и мојот лекар...

Има ретки лековити својства: Оваа билка го подобрува видот, ја мие...

Како што старееме, различните телесни функции забавуваат што доведува до проблеми како што се затнување на дебелото црево и слабеење на видот. Понекогаш мастите...

Истражување: Потребни ви се неколку состојки и добивате сок кој ги...

Верувале или не, во последниве години, сокот од цвекло стана омилен природен лек за зајакнување на имунитетот низ целиот свет. Неодамна, Здружението на кардиолози...

Против анемија – 3 билки за зајакнување на имунитетот: чај од...

До анемија доаѓа кога еритроцитите содржат помалку хемоглобин, а поради тоа мозокот, срцето и мускулите добиваат помалку кислород. Затоа анемичните лица чувствуваат ментална и...

ЧАША ЗДРАВЈЕ – Со три дози мојата анемија исчезна, а овој...

Фото и рецепт: Антонија Јукиќ – Сок од цвекло, морков, јаболка, лимон и мед. Ова е еден од старите рецепти за кои велат дека лекува...

Сок од цвекло: 9 причини зошто треба да го пиете секој...

Сокот од цвеклото се ценел како лек уште пред 4000 години, а и ден денес секогаш е на врвот од топ листата на супнамирници....