Дома Тагови сок од нане

Таг: сок од нане

Напиток за cлабеење, „симнете“ ги наслагите од стомакот и рацете природно...

Со овој напиток се намалуваат масните наслаги, особено на местата каде што најмногу се акумулираат, како на пример, околу стомакот, бутовите и рацете. Природните...

Суруп на растворање од нане, прекрасно мириса!

Фото и рецепт: Мирјана Бановиќ Потребни состојки: Свежо нане, колку можете повеќе наберете 7 литри вода 3 кг шеќер 1 лажица лимонска киселина Постапка: Се потопува нането во вода, колку можете...