Дома Тагови сок од малини без шеќер

Таг: сок од малини без шеќер

Сируп од малини без конзерванси – се подготвува многу брзо, а...

Малината (Rubus idaeus) е повеќегодишно самонико растение кое расте на надморска височина од 400 до 800 м. Има зељесто стебло, бели цветови со долги...