Дома Тагови сок на растворање

Таг: сок на растворање

Ова се двата најдобри рецепти за сок од вишни без конзерванси:...

Вишните се едни од омилените бобести овошја, а во летниот период дефинитивно се на првото место особено кога станува збор за десерти. Сето ова...

Домашен сок на растворање од лимони со освежителен вкус

Рецептот за овој освежителен вкус ни го откри нашата драга членка Габриела Миленкоска во групата НМД рецепти. Рецептот е многу лесен едноставен. Потребно е...

Сируп од портокали и лимони – превкусен сок полн со витамин...

Фото и рецепт: Зорица Стајиќ Овој домашен сок т.е сируп е многу вкусен и без никакви вештачки додатоци, бои, засилувачи на вкус и конзерванси. Потребни состојки: 1...

Суруп на растворање од нане, прекрасно мириса!

Фото и рецепт: Мирјана Бановиќ Потребни состојки: Свежо нане, колку можете повеќе наберете 7 литри вода 3 кг шеќер 1 лажица лимонска киселина Постапка: Се потопува нането во вода, колку можете...