Дома Тагови славска погача

Таг: славска погача

ДЕКОРАТИВНА ПУТЕР ПОГАЧА: Мириса прекрасно и со малку труд може лесно...

На славската трпеза, секако најглавна е погачата која сите ја обожаваат. Претпоставуваме дека секоја домаќинка си има свој рецепт за погача, но во секој...

ВЕЛИГДЕНСКА ПОГАЧА: еден од најубавите рецепти досега, кој го барав долго...

Велигденска погача која е мека како памук, милина за душата, еден од најубавите рецепти досега кој го барав долго време. Многу декоративна, мека и...

СЛАВСКА ПОГАЧА: еден од најубавите рецепти досега, кој го барав долго...

СЛАВСКА ПОГАЧА: еден од најубавите рецепти досега, кој го барав долго време. Рецепт на Сања од каналот Аурора Рецепти. Многу декоративна, мека и вкусна...

За многу години Стара нова година – Василица! Здравје, љубов, среќа,...

Фотографја и рецепт на Лидија Стојанова (пост од архива). Голема благодарност до нашата читателка Лидија Стојанова од Неготино што го сподели со нас овој...

Славска погача украсена со рачно приготвени декоративни украси

Фото и рецепт: Смилјана Видојковиќ – Славски колач. “Овојпат малку поинаку го приготвив мојот славски колач”, вели Смилјана, а мора да се признае дека нејзината...

Да се подготвиме за славите кои ни претстојат – Како се...

Фото и рецепт: Лидија Стојанова. И' благодариме на нашата читателка Лидија Стојанова од Неготино што го сподели со нас овој пост, рецепт за приготвување на...