Дома Тагови Славчо Попоски

Таг: Славчо Попоски

ДОАЃА ПРОЛЕТ: нашиот метеоролог соопшти добри вести, по студениот фронт се...

Наглото заладување на времето ги изненади граѓаните на нашата држава кога вчера времето нагло залади, а се појавија и обилни снежни врнежи. Силен ветар...

Метео прогнозерот Славчо Попоски: Внимавајте на здравјето, следниот период нè очекуваат...

И покрај тоа што технологијата се обидува да нè одвои од природата, луѓето сè уште се дел од неа и ги чувствуваат временските промени...