Дома Тагови симптоми од недостиг на витамини и минерали

Таг: симптоми од недостиг на витамини и минерали

Недостиг на витамин Д3 предизвикува камен во бубрег, болести на тироида...

За витаминот Д3 објаснува проф. д-р Снежана Џурица, интернист ендокринолог, а под пишаниот текст можете да го погледнете и видео прилогот. Многу е важно да...

Ладни раце – недостиг од јод, сува кожа – дефицит од...

Телото постојано испраќа сигнали дека ни недостигаат витамини и минерали. Ова се некои препознатливи знаци кои најчесто ги занемаруваме, а на кои особено треба...