Дома Тагови штрудла баклава со јаболка

Таг: штрудла баклава со јаболка

Штрудла-баклава со јаболка и готови кори, толку е убава и вкусна...

Фото и рецепт: Зорка Јанчева – штрудла баклава. Потребни состојки: 500 г готови кори 1 кг јаболка излупени и изрендани 150-200 г шеќер 150 г маргарин/путер 2 лажици цимет масло за...