Дома Тагови шпорет

Таг: шпорет

Жена откри како стаклото од рерната секогаш да блеска: со овој...

Инструкции како да си ја олесните работата при чистење на рерната. Многупати порано сме пишувале на оваа тема, но се чини дека од корисни...

СОВЕТ ОД ИСКУСНА ДОМАЌИНКА: Ставете една намирница во тавата и маслото...

Отсега ќе можете без грижи да стоите пред шпоретот. Многумина го одбегнуваат пржењето во тава, не само поради тоа што пржената храна впива доста...

Брза и едноставна постапка за чистење на плочата од шпорет –...

Со овој метод ќе го исчистите шпоретот и тој повторно ќе стане како нов, од продавница, чист и блескав. Направете смеса од две состојки...

Ставете една намирница во тавата и маслото нема да ви прска...

Отсега ќе можете без грижи да стоите пред шпоретот. Многумина го одбегнуваат пржењето во тава, не само поради тоа што пржената храна впива доста...

Сите во неа чуваме плехови и кеси: А еве за што...

Сите погрешно ја користиме оваа фиока, а еве која е нејзината вистинска намена. Во која кујна и да влезете, ако ја отворите фиоката која се...

Капнуваш и ГОТОВО! Ова домашно средство ги чисти и најзакоравените дамки...

Ако не знаете како да излезете на крај со наслагите нечистотија и закоравена маснотија на шпоретот, постои едноставно и практично решение кое нема многу...

Ви се крева коса од валкан шпорет? Направете го ова и...

Ниедна домаќинка не сака да го чисти шпоретот. Хемиските средства кои се користат за оваа намена се многу токсични и иако се користат заштитни...

Совршено средство од евтини состојки кое ќе ја светне рерната и...

На сите ни е познато дека сода бикарбоната има широка употреба, а исто така и оцетот. Но, кога се соединат заедно, добиваме вистинска хемиска...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"