Дома Тагови шок

Таг: шок

Ако сте тажни ќе ви страдаат белите дробови, од грижи –...

Како што стресот влијае врз работата на срцето, така и некои силни емоции влијаат врз некои други органи. Алтернативната медицина го поврзува негативното мислење...