Дома Тагови шише

Таг: шише

Ако немате апаратче, не е проблем: земете шише и направете ги...

Никогаш порано не сум ги правела овие колачи, секогаш ги купував. Баба ми ги правеше со специјална модла која ја инсталираше на едно апаратче....

Палачинки од шише – Овој рецепт ви штеди време, нерви и...

Рецепт и видео презентација на Валентина Машковиќ – палачинки од шише. Предноста од приготвувањето на тесто за палачинки во шише е тоа што секогаш можете...

Пиле печено на стаклено шише – прсти да излижеш!

Посветено на мојот сакан брат Дејан, на кого не успеав да му го испечам ова вкусно пиле.... Потребни состојки:, 1 пиле, 1 пиво во стаклено шише. Сол сенф,...