Дома Тагови шипка

Таг: шипка

ИСТРОШЕНА ‘РСКАВИЦА ВО КОЛЕНО: Овој природен лек ја обновува

Истрошената ‘рскавица и ош-тетните зглобови се симптом на остеоартритис, деге-неративна болест на зглобовите. Најчесто ги зафаѓа зглобовите на раката, коленото, колковите и карлицата, а...

Ризница на витамин Ц, го протерува каменот од бубрег, лекува настинки...

Нашите предци користеле шипка за ублажување на дијарејата, лекување на белодробни заболувања, настинки, б олки во грлото и како диуретик. Латинското име е Rosa...

Зајакнете го имунитетот и подобрете го општото здравје со намирници кои...

Медицинските растенија и билки се вистинска ризница за здравјето и можат да помогнат во зајакнувањето на имунитетот, а некои од нив се користат со...

Шипката НЕ ГО ГУБИ ВИТАМИНОТ Ц при варење! Помага при настинки...

Освен што го снабдува организмот со корисни материи, чајот од шипка создава чувство на ситост и го помага излачувањето на штетните материи. Напитокот од...