Дома Тагови шербетен колач со гриз и ореви

Таг: шербетен колач со гриз и ореви

ЛАЖНА БАКЛАВА: Едноставен и брз десерт со квалитетни состојки, може да...

Баклавата е една од омилените славски колачи кои се прават за секакви прослави и поводи. Особено во периодот на славите, баклавата е еден од...

Едноставен, сочен, старински колач со ореви и гриз (мерки со чаша)

Ова е еден од оние едноставните колачи со неодолив вкус, кој често се прави поради лесната подготовка. Во нашето семејство на пример, речиси секоја...

КОЛАЧ СО 4 ЈАЈЦА: Прелиен со шербет, подобар е од баклава...

Овој колач, прелиен со шербет по вкусот потсетува на баклавата, а се приготвува вкупно за половина час, сосе печење. Се матат сите состојки, се пече...

Шербетен колач со ореви – се мери со шолја за кафе,...

Позната оринетална слатка за сите љубители на шербетните колачи – како баклава без кори или како напредната верзија на арапскиот колач од бајките. “Овој рецепт...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"