Дома Тагови шарен колач

Таг: шарен колач

Oва е колач од кој ќе се раcпаметите колку е добар,...

Толку сочен и со нежна текстура што веднаш се топи во уста, а на изглед е премногу декоративен што може да го послужите при...

СОЧНА ЗЕБРА – КОЛАЧ: Само се излева и декорацијата сама се...

Ви го претставувам колачот на баба ми, кој таа го нарекуваше „Сочна зебра“. Се присетив на него кога случајно го видов во една слаткарница,...

ДИЕТАЛЕН КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА И МЛЕКО: за само 60 денари добивате...

Со овој колач ослабев додека бев на диета. На вкус не се забележува дека нема млеко и јајца, ќе мислите е направен по сите...

Шарен колач: сочен, вкусен, евтин, се топи во уста!

Фото и рецепт: Соња Миладиновиќ Потребни состојки: 6 жолчки 8 лажици шеќер 8 лажици млеко 8 лажици масло 9 лажици брашно 1 парашок за печиво за фил: 4 пудинг од јагода 1 литар вода 5...