Дома Тагови семки од лубеница

Таг: семки од лубеница

ПЕЧЕНИ СЕМКИ ОД ЛУБЕНИЦА: Здрави грицки кои ќе ве освојат по...

Лубеницата е една од најосвежителните намирници за летно време. Но, многумина не се сигурни дали семките од лубеница може да се јадат. Додека некои...

НЕ ГИ ФРЛАЈТЕ СЕМКИТЕ ОД ЛУБЕНИЦА: Еве што му прават на...

Иако многумина ги фрлаат семките од лубеница, тоа е погрешно, бидејќи токму тие се вистинска ризница од лековити состојки, одлични за нашето здравје. Богати...

НЕ МОЖЕТЕ ДА ПРЕТПОСТАВИТЕ КОЛКУ СЕ КОРИСНИ ЗА ЗДРАВЈЕТО: После ова,...

Кога ова ќе го прочитате, повеќе нема да ги фрлате семките од лубеница. Имаат голем бенефит за човековото здравје, одлични се за срцето и...

Не ги фрлајте овие семки, ги чистат цревата, го намалуваат холестеролот...

Во лето сите сакаме да се освежиме со вкусна и ладна лубеница, но најчесто нејзините семки секогаш ги фрламе и завршуваат во ѓубре. Семките...

Не ги фрлајте семките од лубеница бидејќи имаат „магично“ дејство –...

Сите видови на семки се преполни со витамини Б, како тиамин, ниацин и минерали како што се магнезиум, калиум, манган, железо, цинк, фосфор и...

Проверен рецепт: мојата Наташа ја закачи уште како бебе оваа бактерија...

Ова е проверен рецепт, од искуство го кажувам. Ми помогна да се отарасиме од оваа досадна бактерија во уринарниот тракт. Мојата Наташа ја имаше...

Ова е убедливо најдобриот напиток кој ги прочистува бубрезите од песок...

Семките од лубеница главно завршуваат како отпад, а малкумина ги јадат за подобрување на дигестивниот тракт, бидејќи го олеснуваат празнењето на цревата. Меѓутоа, на...