Дома Тагови секс

Таг: секс

Половина од мажите по водење љубов се тажни и се чувствуваат...

Дури 40 % од мажите после сексот чувствуваат емотивна празнина и се чувствуваат ранливи, тажни, незадоволни и раздразливи, посочува научно истражување на Aвстралискиот колеџ...

Доколку имате нередовен секс – ова мора да го прочитате, за...

Понекогаш во животот ни се случува ненамерно да апстинираме од секс. Раскинување на врската, патувања, болест на партнерот, презафатеност и други фактори, може да...

МАЖИ: Еве што треба да направите за да не завршите брзо…

Најголемиот проблем за самодовербата на еден маж е неможноста да го одржи оргазмот и да достави максимално задоволство на жената. Според официјалните податоци на овој...

Вака изгледа бракот без секс – вистинска приказна со изменети имиња

Не е тајна дека со текот на годините желбата за секс кај некои парови значително се намалува или целосно исчезнува. Многумина од нив живеат...

Дали и кога смеете да имате односи со партнерот во време...

Брачни односи во посни и празнични денови “Не одделувајте се еден од друг – освен по договор за некое време, за да постите и даМу...

Што се случува со вашето тело кога немате односи подолго од...

Сексот не е само момент на задоволство – тој носи здравствени придобивки кои не можете ни да си ги замислите. Но, како и кај другите...

5 причини за сува вагина – како да се спречи и...

Сува вагина претставува недостаток на вагинално подмачкување што предизвикува болен секс. Постојат многу можни причини за т.н.сува вагина кои се движат од физиолошки фактори (хормонални...

Жените мораат да им веруваат на своите мажи – еве што...

Жените обично не им веруваат на мажите кога се жалат од недостиг на секс, бидејќи тоа им штети на нивниот полов орган. Сепак, истражувањата...

Што може да очекувате после кратка врска или секс со женет...

Сексот со оженет човек може да има три сценарија. Првото е да се работело само за една ноќ, по која повеќе нема да се...