Дома Тагови сеченица со блитва

Таг: сеченица со блитва

Сеченица е стара македонска пита со која пораснав: Со фил од...

Фото и рецепт: Божиновски Сеченица е стара македонска пита која се сука, па се сече и затоа добила име “сеченица”. Јас пораснав со вакви пити...