Дома Тагови салата со ориз

Таг: салата со ориз

Салата со ориз – многу вкусна салата, а добивате многу на...

Многу е слична на руската салата, а со оризот се добива на количина, многу е вкусна и освежителна. Потребни состојки: 1 шолја ориз 2 моркови 1 шолја грашок 1...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"