Дома Тагови руска салата

Таг: руска салата

ПОСНА КРЕМ САЛАТА: Многу вкусна и заситна, совршена за посните кифли

Испробајте ја посната верзија на оваа салата според рецептот на Давор Панчевски кој користи посен мајонез за поврзување на сите состојки. Доколку не постите,...

КРАЛИЦА НА СИТЕ САЛАТИ: без неа не може да помине ниедна...

Руската салата е кралица на сите слави и празници. Не е важно дали во лето или зима се слави нешто, секогаш е кај нас...

ПОСНА РУСКА САЛАТА: Направете ја вака, па ќе биде дури и...

Оваа салата е една од омилените на славските трпези. Токму оваа празнична салата е претежно позната како мрсна, но подеднакво е вкусна и во...

Без неа не се може: Руска салата – оригинален рецепт од...

Руската салата е прочуено јадење кое речиси секој човек го обожува. На нашите простори е многу популарна и е неизоставен елемент на секоја свечена...

РУСКА САЛАТА – Кралица меѓу салатите!

Ова е омилената салата дома, ја правам многу често и летно време зошто веднаш ја јадеме. Ова е основната количина што ја правам, а вие...

ПРИНЦ САЛАТА – поради оваа салата ќе ја заборавите руската!

Потребни состојки: 500 г говедско месо (суво говедско или варено/печено па ситно сечкано) 200 г кисели краставички (ситно исечкани) 2-3 чешниња лук, ситно исечкани и промешани со...

Оваа салата е толку добра што ќе ви биде жал што...

Потребни состојки: 3 компири 3 моркови 3 варени јајца 300 г варен грашок 6-7 кисели краставички 300 г шунка или 1 пилешко филе сол и уште: 300 г мајонез 200 г павлака Постапка: Зеленчукот сварете го...

Салата со ориз – многу вкусна салата, а добивате многу на...

Многу е слична на руската салата, а со оризот се добива на количина, многу е вкусна и освежителна. Потребни состојки: 1 шолја ориз 2 моркови 1 шолја грашок 1...

НАЈДОБРАТА РУСКА САЛАТА

Потребни состојки: 3 компири 3 моркови 3 варени јајца 300 г грашок 6-7 кисели краставички 300 г шунка или 1 пилешко филе Сол И уште: 300 г мајонез 200 г кисела павлака Постапка: Зеленчукот сварете го...