Дома Тагови ручек со батаци

Таг: ручек со батаци

EKOНОМИЧЕН РУЧЕК: Батаци со ориз од рерна, многу се сочни, премачкани...

Нема кој не го пробал познатото старинско јадење, батаци со ориз. Сите како деца се заситувавме од него, а на нашите баби им беше...