Дома Тагови розен коцки

Таг: розен коцки

Највкусниот брз колач без печење кој досега сум го пробала: ВУКОВАРСКИ...

Потребни состојки: 1 пакување розен кори За бел крем: 500 мл млеко 2 пудинг од ванила + 125 г шеќер 100 г бело чоколадо 500 г млеко во прав 100 г...

Многу едноставен колач кој не се пече, а со вкусот ме...

Потребни состојки: Готови кори за розен торта За крем од ванила: 1,5 литар млеко 4 пудинг од ванила 10 супени лажици шеќер 250 г путер-маргарин 250 г шеќер во прав 1 лимон...

По мој вкус – ова е најдобриот чоколаден колач кој не...

Потребни состојки: 1 пакување розен кори За Крем: 1,5 литар млеко 2 пудинзи од чоколадо 200 г шеќер 4 лажици брашно 2 лажици густин 300 г чоколадо за готвење 250 г млечно Милка...