Дома Тагови ротквица

Таг: ротквица

Оваа евтина намирница може да го спаси целото тело: Ги обновува...

Ротквиците се коренаст зеленчук од семејството Brassicaceae, блиски до брокулите, прокељот, карфиолот и зелката. Имаат топчест облик и ги има во повеќе бои. Кај...

Ја има на секој пазар, евтина и прави чуда за срцето...

Не само што е корисна за здравјето, туку има и многу малку калории, па поради тоа честопати ја препорачуваат нутриционистите при изготвувањето на рестрикциските...

Го обновува жолчното ќесе, црниот дроб и штитната жлезда: Евтина намирница...

Постои еден плод кој се користи веќе неколку години за лекување на разни болести, бидејќи неговите својства се многу ефикасни. Особено кога станува збор...

Оваа намирница ја регенерира штитната жлезда, црниот дроб и жолчното кесе,...

Намирница која ја обновува штитната жлезда, жолчното кесе и црниот дроб – сигурно не знаевте за нејзините лековити својства Доколку оваа намирница ја вклучите во...

Намирница која ја обновува штитната жлезда, жолчното кесе и црниот дроб...

Доколку оваа намирница ја вклучите во својата исхрана, гарантирано ќе бидете изненадени од позитивните благодети кои вашиот организам ќе ги добие токму од оваа...

Мени за замастен црн дроб: јадете моркови а одбегнувајте ротквици

При тегоби со црниот дроб, можно е да имате мачнини од блага храна или пак да не го чувствувате мирисот од печените јадења. Ротквицата...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"