Дома Тагови росопас

Таг: росопас

Брадавиците целосно ќе исчезнат, само намачкајте се со сокот од билката...

Брадавиците се кожни инфекции предизвикани од човечкиот папиломен вирус (ХПВ – хуман папилома вирус), а нивниот изглед и величина зависат од тоа каде се...

Лек со росопас и сурутка против тумори и регенерација на дигестивните...

Овој рецепт го спречува ширењето на метастазите - Овој рецепт особено се препорачува за жителите кои живеат близу фабрики и во загадени градови како што...

Руса трева: одличен чистач на црн дроб, канцер на матка, егзема,...

Росопас  или Руса трева како лек се користи во народната медицина веќе илјадници години. Најмногу е позната како природно средство за лекување на брадавици....

Имав страшен проблем со стапалото, а потоа мајка ми ја донесе...

Здраво! Се викам Игор М. Имав проблем со левото стапало од ногата. Не знам за што се работеше, најверојатно некаква бактериска инфекција која сум ја...