Дома Тагови ролат Мачкини очи

Таг: ролат Мачкини очи

РОЛАТ ОД ЧАЈНИ КОЛАЧИ: Изгледа како „Мачкини очи“, а со вкусот...

Ролатот на Лиле кој се прави со чајни колачи, многу потсетува на познатиот омилен ролат „Мачкини очи“, со банани. Овој ролат ги надминува сите...

МАЧКИНИ ОЧИ – унапредена верзија: Во ролатот го ставам овој крем...

На сите ни е познат ролатот МАЧКИНИ ОЧИ, кој се подготвува од неколку банани, а потоа во бисквитот кој се прави се витка ролат....

Мене најубав ми е овој ролат со банани – Мачкини очи...

Ова е е ден стар и добар рецепт кој дома сите го обожаваме и често го правиме, без разлика на сезоната. Евтин е и едноставен...