Дома Тагови рецепт за ванилици со путер

Таг: рецепт за ванилици со путер

НЕОДОЛИВИ ВАНИЛИЦИ СО ЧОКОЛАДО: Колку подолго стојат, толку се повкусни –...

Ванилиците се популарни старински колачи кои ги обожававме кога бевме деца, а често се приготвуваат и денес поради нивниот извонреден вкус. Овие ситни колачи...

Во старите добри времиња секоја домаќинка редовно ги месела овие ванилици...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Ванилици-Бакнежи. Во добрите стари времиња секоја домаќинка редовно ги месела овие едноставни колачиња, бели и тркалезни кои...