Дома Тагови рецепт за роденденска торта

Таг: рецепт за роденденска торта

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ПОРТОКАЛ: Ја направив за роденденот на татко ми,...

Првпат оваа торта ја направив за роденденот на татко ми. Беше негова желба, ми рече: „Да биде чоколадна, ама да не е премногу блага,...

ЖОЛТА КРЕМ ТОРТА: Толку вкусна чоколадна торта со ореви што ќе...

Оваа торта е толку убава и вкусна што можете да ја приготвите и во темна варијанта, за што треба белото чоколадо да го замените...

ТОРТА ВОЛШЕБНИЧКА: Штом ја пробате ќе сфатите зошто е така наречена

Рецептот го добив од тетка ми. Штом ја пробав, сфатив зошто така ја нарекле. Тортава е вистинско волшепство од вкусови. Излегува голема, па одлична...

ТОРТА НАД ТОРТИТЕ: Најубавиот рецепт некогаш напишан, а се приготвува од...

Една од омилените торти која секогаш цела се изедува на родендените. Убаво се сече, а притоа е сочна и кремаста, а комбинацијата од ореви...

„Ова е најдобрата торта што некогаш сме ја јаделе“: Едноставна, брза...

Оваа торта едноставно се топи во уста, неодоливо е вкусна. Од само неколку состојки се приготвува многу богата чоколадна торта која носи име „Пиjaна...

Една од највкусните чоколадни торти што сум ги јадела – Сите...

Ова е всушност верзија на Бостонската крем торта која им е омилена на сите што ја пробале. Кората на тортата е многу мека и...

СОВРШЕНА ТОРТА: Целата нежна и кремаста, сите побараа уште по едно...

Тортата „Пуслица или Целувка“, како што и самото име кажува се приготвува со кори од белки кои можат да се комбинираат на најразлични начини...

Фаворитна торта на сите слави – Нугат крем со плазма кекси...

Рецепт и видео презентација на Емилија од “Кујната на Емилија”. Нугат тортата е идеална за сите љубители на вкусните торти. Нугат кремот заедно со...

Лесна и кремаста торта со мелени плазма кекси, тенки кори од...

ПЛАЗМА ТОРТА – Лесна кремаста торта со плазма кекси, тенки кори од белки и многу фил, ќе ги израдува вашите најмили. Кај нас им се...

Највкусната старинска чоколадна торта со ореви: Десерт со традиција чиј вкус...

Рецепт и видео прилог на Бокина кујна: Старинска торта со ореви Рецептот за оваа торта го наследив од мојата баба Љуба (која ја нарекуваше “жолто-црна”...