Дома Тагови рецепт за медени колачи

Таг: рецепт за медени колачи

МЕКИ КОЛАЧИ ЗА 10 МИНУТИ: Се топат во уста

Рецептот за овие вкусни меки колачи со вкус на мед ни го откри нашата драга членка Сандра Андоновска во групата НМД рецепти. Ова е...

СИТНИ КОЛАЧИ – лапни голтни, одлично одговараат со кафе и гостите...

Ситни колачиња кои наместо да ги преливате во шербет, треба да ги премачкате со малку мед. Тестото се замесува многу лесно и не треба...

Најпознатите медени колачи од нашата архива: рецепт стар 100 години, се...

Рецептот за овие вкусни медени колачи ни го претстави нашата драга членка Веселка Кузмановска во групата НМД рецепти. Вкусни медени кекс-колачи кои можат долго...

Новогодишни медени колачи со мирис на цимет и ројал-глазура – многу...

Фотографии, презентација и објаснување на рецептот: Аница Обрадовиќ Живковиќ. “Моите први медени колачиња по рецептот на нашата драга Вишња Вишња – Ви благодарам драга...

Медените колачи се најубавите новогодишни кекси – направете, украсете и подарете...

Фото и рецепт на Билјана Филиповиќ – медењаци. Овие колачи-кекси со мирис на цимет и вкус на мед се многу популарни особено за божиќните...

Посни колачи, колку подолго стојат, толку се повкусни – лесен и...

Фотографија и рецепт на Александра Ивановиќ – Посни медењаци. Го испробав рецептот на Ружица Глумац и медењаците излегоа навистина феноменални. Најдобрите кои досега сум ги...

Медени колачи (меденки) по рецептот на баба ми, стар сигурно 100...

Фотографија и рецепт на Даринка Николиќ. Во продолжение прочитајте го рецептот на Даринка Николиќ, а под него имате и втор рецепт од архивите на НМД.мк....