Дома Тагови рецепт за манчмалоу

Таг: рецепт за манчмалоу

МАНЧМАЛОУ КОЛАЧ за сечиј џеб: Пенест десерт прелиен со чоколадна глазура,...

Maнчмалоу е познат деликатес и наместо да го купувате, направете го сами дома со едноставни и евтини состојки. Подготовката е многу едноставна, прелијте ги...

Не ви треба посебна пригода за да го направите овој МАНЧМАЛОУ...

Често дома ни се случува да ни се јаде нешто благо, а тоа да не е чоколадо, а сепак да е вкусно и лесно....

Има многу рецепти за манчмалоу, но овој е најкремастиот од кој...

Овој колач лесно се подготвува, нема да ви одземе многу време и е евтин. Од многу рецепти за манчмалоу, го издвојуваме токму овој кој...

Манчмалоу колач – брз, евтин и многу вкусен

Фото и рецепт: Бранкица Спасиќ Превкусно домашно манчмалоу, со идентичен вкус на оригиналот. Излегуваат многу парчиња, не е тешко да се направи и не одзема...