Дома Тагови рецепт за мафини

Таг: рецепт за мафини

Од 1 јаболко излегуваат 8 мафини, превкусни и сочни, домашните ќе...

Рецепт на Инес од ''Готвењето е забавно''. Вкусни мафини кои се подготвуваат од 1 јаболко и уште 5 други состојки кои постојано ги имате...

Нешто невидено – најбрзиот рецепт за солени мафини без капка масло

I РЕЦЕПТ на Јелена од каналот Јеца сваштарица. Денес со вас сакам да споделам еден многу лесен рецепт за солени мафини. Мафините се многу...

Солени едноставни мафини кои остануваат меки и следниот ден – добар...

Рецепт и видео прилог на Бокина Кујна: Солени мафини Многу едноставно се приготвуваат, одлични се за појадок или вечера. Што се однесува до полнењето, може...

Најдоброто тесто за мафини во кое ставате она што имате дома...

Фото и рецепт: Александра Ивановиќ - Ова се највкусните мафини што сум ги пробала. Може да се прават со било какво овошје, бобинки, чоколадо...било што...

Мафини со јагоди – брзо и едноставно, мерки на чаша

Превкусни мафини од состојки кои веќе ги имате дома. Потребни состојки: 2 јајца, 1 ванилин шеќер, 1 чаша ( од 200 мл) шеќер (200 г), 1 чаша јогурт, ½ чаша...