Дома Тагови рецепт за лиснато жу жу

Таг: рецепт за лиснато жу жу

Домашни жу жу – многу вкусни и лесни за приготвување

Фото и рецепт: Драга Јовановиќ Потребни состојки: 1 квасец 1 лажичка шеќер 200 мл млака вода 200 мл млеко 4 лажици масло 2 јајца 1 лажичка сол 1 кг брашно 250 г маргарин растопен 1...