Дома Тагови рецепт за купус кифли

Таг: рецепт за купус кифли

“Купус” кифли со фил кој ги прави меки како памук –...

Фото и рецепт на Драгана Јовановиќ – “купус” кифли. “Купус” кифли се наречени поради низниот изглед, односно поради сличноста со пресечена зелка. Не се прават...