Дома Тагови рецепт за крофни од рерна

Таг: рецепт за крофни од рерна

БРЗИ КРОФНИ од рерна: златни, меки и сочни – без длабоко...

Единствена мана на неодоливите крофни е нивното пржење во длабоко масло, пришто не само што тие впиваат повеќе масло, туку и работата е напорна,...

МЕКИ И ВОЗДУШЕСТИ, БЕЗ КАПКА МАСЛО: Вкусни крофни прсти да излижеш

Ова е еден од подобрите рецепти кои вреди да си го запишете, бидејќи ќе добиете меки и неверојатно воздушести крофни, без пржење во длабоко...

Крофни од рерна полнети со павлака – меки како памук, вкусни...

Рецепт и видео прилог на Снешка од Да Готвиме Лесно (Kuvajmo Lako) – Крофни од рерна. Ако сте обожавател на крофните но ги одбегнувате поради...