Дома Тагови рецепт за чоколадна торта

Таг: рецепт за чоколадна торта

Чоколадна торта без јајца: Вкусна и неодолива, сите ја знаат по...

Кога сакате да направите класична чоколадна торта, запишете си го овој рецепт бидејќи ќе ве потсети на старите добри денови кога со брзина на...

ТОРТА ЗА 1 МИНУТА БЕЗ ЈАЈЦА: сè се меша одма, а...

Кога сакате да направите класична чоколадна торта, запишете си го овој рецепт бидејќи ќе ве потсети на старите добри денови кога со брзина на...

БИТОЛСКА ТОРТА: Многу вкусна чоколадна торта со рум и лешници за...

Оваа торта вреди за целиот труд. Секогаш ја приготвувам за специјални пригоди. Потребни состојки: 9 жолчки, 180 г шеќер, 180 г путер, 180 г црно чоколадо, 200 г мелени лешници...