Дома Тагови рецепт за чоколаден куглоф

Таг: рецепт за чоколаден куглоф

СОЧЕН ЧОКО-КУГЛОФ: Мек и мирисен чоколаден колач кој се топи во...

Кога станува збор за чоколадните колачи може да кажам дека ги сакам во секаква варијанта, посуви или посочни, покремасти или побисквитни, послатки или понеутрални....

КЛАСИЧЕН РЕЦЕПТ: чоколаден куглоф, најубав, сочен, едноставен, за брзо време ќе...

Во нашата архива може да најдете многу рецепти за куглоф, солени или благи. Без разлика кој ќе одлучите да го направите, нема да се...

ИЗНЕНАДУВАЧКИ КУГЛОФ: Овој чоколаден сочен колач ќе го обожавате, излејте и...

Колачот се нарекува „Изненадувачки куглоф“ затоа се подготвува малку на поинаков начин од останатите колачи од овој тип, а чоколадниот сируп се прелива пред...

Сочен чоколаден куглоф од евтини состојки, се прави за 10 минути,...

Рецептите за колачи испечени во калап за куглоф секогаш се добредојдени. Ги има со различни вкусови и различни состојки, но она што е заедничко...

Чоколаден куглоф на кој никој не може да му одолее

Рецепт и видео презентација на Злата од "Златина Кујна" - Чоколаден куглоф на кој тешко ќе му одолеете. Сите рецепти на Злата се одлични,...

Чоколаден куглоф со јогурт – мек и сунѓерест истовремено, се топи...

За да ви успее со сигурност куглофот, треба да примените три основни правила: 1.Сите состојки треба да бида на температура од околу 20 степени (на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"