Дома Тагови Рената Трајчевска

Таг: Рената Трајчевска

Брзи ванилици-БАКНЕЖИ: Многу ги сакам старинските колачи, лапни-голтни, нема грешка во...

Кокос ванилици со пудинг – чисто уживање, фантазија од вкус. Фотографија и рецепт на Ранкос. Прекрасно ровко тесто со кокос за кекси споени со...

Ако имате 5 јаболка, тогаш не пропуштајте да го направите овој...

Колачот е многу вкусен и навистина едноставно се приготвува од кршени бисквити прелиени си пропжени рендани јаболка и растопено чоколадо. Оваа смеса се збогатува...

ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВАА СМЕСА НА ДЕН: Препорачана моќна мешавина од...

Комбинацијата од мед и јаткасти плодови претставува одличен баланс на витамини кои му се потребни на нашето тело за секојдневно непречено функционирање. Подолу ви...

ЦРНО СЕМЕ ВО МЕД: Одличен природен лек за алергии, настинки и...

Во фармацијата „Панацеа“ значи „лек за сите болести“. Токму за таков се смета црниот ким (црно семе). Многубројни истражувања откриле дека токму ова семе...

КАКАО, МЕД И ПУТЕР: Чудо од домашната кујна за лекување на...

Какаото е многу ценета намирница поради полифенолите кои влегуваат во нејзиниот состав, а кои го даваат главниот лековит ефект. Во комбинација со мед и...

БРЗА И ЛЕСНА: Овошна торта без печење, за половина час е...

Нашата драга пријателка Рената Трајчевска овојпат ги надмина очекувањата на сите и направи чизкејк за сите пофалби! На ова ремек дело можат да и...

Кремозен колач со јаболка и суво грозје – сè се прави...

Фотографии и рецепт на Рената Трајчевска – Тorta cremosa alle mele e uvetta (кремозен колач со јаболка и суво грозје). Рецептот за овој извонредно вкусен...

Јадете по една лажица дневно од најдобриот зимски антибиотик за да...

Фотографии и рецепт на Рената Трајчевска – Домашен препарат за подигање на имунитетот од природни состојки. Комбинацијата од мед, ѓумбир и лимон делува како еликсир...

Освежителна и декоративна чизкејк торта со лубеница – ќе ве освои...

Нашата драга пријателка Рената Трајчевска овојпат нè изненади со уште еден оригинален чизкејк, овојпат со вкус и изглед на лубеница. На ова ремек дело можат да...

Брзи и многу лесни колачи со бадеми и лешници, не можете...

Ова се типични италијански колачи Тоцети од регионот на Умбрија, кои се јадат со десертно вино или кафе. Рецептот за овие превкусни колачи ни...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"