Дома Тагови Рената Трајчевска

Таг: Рената Трајчевска

Чизкејк кој има ненормално добар вкус и брзо се приготвува (ВИДЕО)

Нашата драга пријателка Рената Трајчевска овојпат ги надмина очекувањата на сите и направи чизкејк за сите пофалби! На ова ремек дело можат да и...

ТРИЛЕЧЕ – ориентална слатка за сечиј вкус

Овој рецепт за трилече на повеќе начини ни го претстави нашата драга пријателка, почитуваната Рената Трајчевска. Таа е многу креативна со смисла за естетика...

Торта без брашно, целата е во крем, се топи во уста...

Рецептот за овaa прекрасна торта со воздушен крем од жолчки го објави нашата драга Рената Трајчевска во нашата и ваша група НМД рецепти. Фотографии и...

ВАНИЛИЦИ-БАКНЕЖИ: Најдобриот рецепт стар 50 години – Лапни-голтни! Вкусни, се топат...

Фото и рецепт: Рената Трајчевска Рецептот за овие ванилици-бакнежи кои се топат во уста го објави нашата драга Рената Трајчевска во нашата и ваша група...

ЗИМСКИ КУГЛОФ СО ПАРЧИЊА ПОРТОКАЛ – Најдобриот ароматичен куглоф кој ќе...

Рецептот за овој прекрасен, ароматичен куглоф со портокали го објави нашата драга Рената Трајчевска во нашата и ваша група НМД рецепти. Фото и рецепт: Рената...