Дома Тагови рен

Таг: рен

Велигденски сос готов за 10 минути

Потребни состојки: 1 мала тегличка рен 1 голема туба мајонез 1 милерам 400 г 2 чешниња лук 3 лажици сечкан магдонос Сол по потреба И уште: околу 8 варени јајца Постапка: Многу едноставно:...

На првиот силен ветер ви страдаат синусите? Овој моќен лек за...

За голем број болести, особено за хроничните, природните лекови се најдобри. Нема штетни ефекти и многу е поевтино. Со првиот посилен ветер во студените денови...

На многумина им помогнал овој лек да го регулираат шеќерот во...

Природен лек: 100% успешно го регулира високото ниво на шеќер во крвта! Дијабетесот е многу честа болест. За да го спречите напредувањето на болеста и...

Природен лек за дијабетес: 100% го намалува шеќерот за 1 месец

Дијабетесот е многу честа болест. За да го спречите напредувањето на болеста и да делувате превентивно, потребно е да се храните здраво, да се...

Рецепт: го подобрува памтењето, ги топи масните наслаги, го подобрува видот...

...Ренот го забрзува метаболизмот, дава енергија со што повеќе нема да бидете уморни. Го поттикнува развојот на добрите бактерии во стомакот... Овој лек е еден од...

Го намалува струкот 10 см за 10 дена: рецептот на позната...

Познатата руска фитотерапевтка  д-р Ирина Стефановска во гостувањето на една емисија објаснила дека со помош на нејзиниот револуционарен мевлем жените може да го намалат...

Помешајте ги овие две состојки и ќе го добиете најмоќниот лек...

За голем број болести, особено хроничните, природните лекови се најдобри. Нема штетни ефекти и многу е поевтино. Со првиот силен ветер во студените денови започнуваат...

Смеса со антиканцерогено дејство: го подобрува имунитетот и мозочната функција

Ова е рецептот за приготвување на смеса со која само за две седмици консумирање ја подобрува концентрацијата за 75% Меѓутоа, освен што го подобрува памтењето...

На пивото додадете му две состојки, за еден месец ќе го...

Потребни состојки: -Корен од рен со должина од околу 20 см и дебелина околу 2 см -9 чешниња лук -Свежо квалитетно пиво -Стаклена тегла или шише од 1...

ЛЕК за исцрпен организам од болести на белите дробови

Овој рецепт првенствено е наменет за ослабен организам, имунитет, за закрепнување од потешки болести, за јакнење после операции или после хоспитализација. Исто така, смесата е...