Дома Тагови реформ торта

Таг: реформ торта

МАМИНА РЕФОРМ ТОРТА: Врвен вкус, рапсодија од ореви и чоколадо –...

„Верувам дека многумина од вас ќе се сложат со мене дека секому неговата мајка му готви најдобро, па така и мојата мајка е одлична...

Оваа божиќна торта со ореви е најдоброто нешто што сум го...

Рецепт на Катарина. Оваа торта е најдобрата која постои и затоа обично ја приготвуваме за Нова година, за да ја направиме оваа ноќ уште...

ПОСНА РЕФОРМ ТОРТА: Богат вкус на ореви и чоколадо

Постојат безброј рецепти за реформ торта, а заедничкото за сите нив е богатиот вкус на ореви и чоколадо. Овојпат за читателите на НМД ги...

Една од највкусните старински чоколадни торти – РЕФОРМ ТОРТА

РЕФОРМ ТОРТА – толку едноставна подоготвка, а толку вкусна, за сладокусците на чоколадото. Фотографија и рецепт на Милена Ѓурѓевиќ, а видео прилог за вториот рецепт е...

РЕФОРМ ТОРТА – толку едноставна подоготвка, а толку вкусна, за сладокусците...

Фото и рецепт: Милена Ѓурѓевиќ, видео прилог на Моја Мала Кујна – Реформ торта Според величината на тортата која сакате да ја направите, сразмерно ги...

Старинска чоколадна торта со ореви со меки кори и чоколаден фил,...

Фото и рецепт: Наталија Милодановиќ - Според состојките но по вкусот многу потсетува на славната Реформ торта, но главната разлика е тоа што корите не...

РЕФОРМ ТОРТА, кремаста торта со чоколадо и ореви

Легендарната чоколадна торта, за некои луѓе најдобрата: прво Реформ, па се’ останато... Иако во нејзиниот рецепт нема многу состојки, нејзиниот вкус е карактеристичен и интензивен. Потребни...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"