Дома Тагови разлеана пита

Таг: разлеана пита

Разлеана пита со сирење, многу брзо се приготвува, потребен ви е...

Фото и рецепт: Нада Савиќ Потребни состојки: 400 г ситно сирење или урда 250 мл јогурт 200 г крем сирење 100 мл масло 4 јајца 2 лажици пченкарно брашно 5 лажици брашно 1...

Разлеана пита – за 15 минути готов ручек, а сопругот беше...

Евтино и едноставно јадење, а многу вкусно. Потребни состојки: 1 помала тиквица, 500 мл кисело млеко или јогурт (може и млеко), 3 преполни лажици брашно, 3 преполни лажици пченкарно...

Разлеана пита: црпете со лажица и полевате во смеса од кисела...

Потребни состојки: 2 јајца, 300 мл млеко, 100 мл масло, 20 г квасец, 1 лажичка шеќер, 2 лажички сол, 500 г брашно +-. И уште: по потреба меко сирење или кисела павлака 1...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"