Дома Тагови рак на бели дробови

Таг: рак на бели дробови

Подмолна болест од која страдаа повеќето пејачи: Тој чувствувал дека му...

Подмолната болест од која стpадаат повеќето пејачи е дефинитивно pакот на белите дробови, кој се смета за еден од најcмpтоносните. Земјите во регионот се на...

Д-Р НЕБОЈША: Бoлката во рамо не е секогаш од лошо спиење,...

„Кога ќе нè заболи рамото, обично мислиме дека б олката произлегува од тоа што сме спиеле во лоша позиција или дека е симптом на...

Дарко го победил ракот на бели дробови со сурутка и билковни...

Прочитајте ја приказната на Дарко Стојаковиќ од Белград за неговата борба и победата над ракот на белите дробови. Кога ќе го погледнете, неговото лице остава...

Докторка осмисли тест од 30 секунди кој дава прецизни резултати дали...

Белодробните болести се сè почести, а во најзагрозена група спаѓаат секако пушачите – велат лекарите. При рак на бели дробови, симптомите кои се јавуваат се...

Докторите дигнале раце, мислеле дека нема да преживее, ама неговата сопруга...

Заболел од два рака, докторите не му давале шанси, но тој ја победил болеста. Еве како успеал! Тој не се предавал. Ги слушал лекарите, ама...

5 болки кои ги мешаме со забоболка, а всушност се нешто...

Дали знаевте дека болката во забите може да биде “предзнак” за срцев удар, болести на синусите, па дури и симптом за рак на бели...

Докторите му рекле дека умира, но тој не се предал: Еве...

Докторите на овој млад човек му дијагностицирале рак на бели дробови и перикардот, па му рекле дека ќе живее најмногу до една година со...

Пред две години Вики доби канцер на бели дробови, но не...

Кога зборуваме за луѓето кои страдаат од канцер, обично секој од нас има своја претстава за тоа како болеста треба да се одрази на...

Добила рак на бели дробови, а првиот знак и се појавил...

Џин Вилијамс Тејлор се загрижила кога нејзините нокти започнале да и се виткаат надолу. После консултација со пријателите, отишла на лекар да се прегледа. Џин...

Рак на бели дробови излекувал со лек за кој случајно дознал...

-Одбил операција, а после зрачењето без терапија полни пет години користи лек за кој случајно дознал од медиуми и вели дека се чувствува добро...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"