Дома Тагови прскано овошје

Таг: прскано овошје

ДР ПЕРИШИЌ ОТКРИВА КАКО МОЖЕТЕ ДА ГИ ОТСТРАНИТЕ ХЕМИКАЛИИТЕ ОД ОВОШЈЕТО:...

ДР ПЕРИШИЌ ОТКРИВА КАКО МОЖЕТЕ ДА ГИ ОТСТРАНИТЕ ХЕМИКАЛИИТЕ ОД ОВОШЈЕТО: Јаболката лупете ги, а грозјето мијте го барем половина час. Овошјето и зеленчукот...

ОВА Е НАЈПРСКАНОТО ОВОШЈЕ И ЗЕЛЕНЧУК: Имаат премногу пестициди, а само...

Толку многу содржат пестициди поради многубројните прскања, што повеќе се ш тетни за здравјето на организмот, отколку корисни. Најдобро е сами да ја одгледувате...