Дома Тагови проверка на штитна жлезда

Таг: проверка на штитна жлезда

Од оваа подмолна болест многумина се жалат, мислат дека се дебелеат...

Ова е светска недела на тироидната жлезда. Зошто оваа жлезда е најважна за функционирањето на целиот организам во „УранаК1“ на телевизијата К1 објаснија ендокринологот...

Анксиозност, несоница, тресење на рацете или депресија и дебелеење – виновник...

Интересни факти за тироидната жлезда - Првите историски записи за тироидната жлезда се постари отколку што сте замислувале Постоењето на тироидната жлезда, како и болестите...

Доктор објаснува како со помош на топломер да ја проверите работата...

Доктор Брод Барнс осмислил домашен тест кој може да го направите сами, едноставен и брз, а со него ќе дознаете дали сѐ е во...