Дома Тагови простата

Таг: простата

Оваа мешавина за мажи е најдоброто што сум го пробал, не...

„Само да ви кажам дека сум пpeпоpoден. Малку го променив оригиналниот рецепт според сопствените потреби. меленото семе го пијам со јогурт, а лажичка мед...

Маслото од тиква лекува простата, црева, крвни садови, го намалува холестеролот!

Се користи во јадења со зеленчук, риба, печурки, за приготвување на тестенини и месо. Вклучете го ова масло во својата исхрана и спасето го...

Само една шака семки од тиква спречува дури 9 опасни болести

Семките од тиква се сметаат за лековити повеќе од 3.000 години, во најразлични култури низ целиот свет. Овие чудесни семки нудат цела палета на здравствени...

Вино од ајдучка трева: Народен лек за простата и мокрачни канали

Простатата според својот облик потсетува на костен. Се состои од мазни мусклулни влакна и жлездесто епително ткиво, обвиткано со густа фиброзна капсула. Жлезденото ткиво произведува...

Секоја вечер ве буди потреба за мокрење? Еве како да се...

Отежнатото излачување на урината честопати е предизвикано од бенигна хипертензија на простатата, бидејќи се зголемува притисокот на уретрата која пренесува урина од мокрачниот канал...

Имав рак на простата 4 степен – еве како го излекував

Лекарите му рекле дека нема да живее уште долго, а тој за неколку седмици целосно оздравел! Погледнете го видеото во кој тој објаснува како го...

Мажи, внимателно со калциумот!

Ракот на простата, покрај туморот на белите дробови и дебелото црево, е еден од најчестите карциноми кај мажите. Bo процесот на лечењето, заболените од карцином...

Жените мораат да им веруваат на своите мажи – еве што...

Жените обично не им веруваат на мажите кога се жалат од недостиг на секс, бидејќи тоа им штети на нивниот полов орган. Сепак, истражувањата...

Овие симптоми за рак на простата секој маж мора да ги...

Според Светската здравствена организација, ракот на простатата е една од најчестите причини за смрт кај мажите. За жал, во повеќето случаи, симптомите за рак на...

Врбовка – најдобриот природен лек за простата

​ Еден од најголемите здравствени проблеми со кои мажите се среќаваат се тегобите со простата. Тие можат да бидат со различен карактер, јачина и облик....