Лекарите му рекле дека нема да живее уште долго, а тој за неколку седмици целосно оздравел!

Погледнете го видеото во кој тој објаснува како го приготвува лекот: https://www.youtube.com/watch?v=Yl8Y8I_TsjI

Дали е можно нешто толку едноставно како што е сода бикарбоната (котроверзниот лек на д-р Тулио Симончини за кој лежеше затвор) во целост да го излекува ракот? Vernon Johnston тврди дека може.

Овој човек сведочи дека со помош на сода бикарбона успеал да го излекува ракот на простата во 4. стадиум, кој дури метастазирал во неговата коскена срцевина. Лекарите му рекла дека му нема спас.

Вернон вели дека луѓето „паѓаат како муви“ во целиот свет од ескалација на болеста рак поради зголемувањето на токсините во водата, храната и целото опкружување.

Секако, поради сето тоа, а најмногу и поради секојдневниот стрес со кој луѓето се соочени, секојдневно голем број луѓе се разболуваат од тешки болести.

„Кога на Вернон му беше дијагностициран рак, му реков да се обиде да ја зголеми рН вредноста во својот организам, бидејќи ракот не може да напредува во алкална средина“-вели Лари, неговиот брат, а Вернон по неговиот совет порачал цезиум хлорид, за да ја зголеми рН вредноста во организмот.

Без страв и паника му пристапил на својот проблем иако лекарите му рекле дека нема уште долго да живее. Цезиум хлоридот кој го порачал се изгубил во поштата, а со оглед дека немал многу време, вернон побарал нешто друго со чија помош ќе може да ја зголеми рН вредноста.

После тоа, тој открил како се приготвува лек од сода бикарбона и јаворов сируп.

Бидејќи во моментот немал дома јаворов сируп, лекот го направил со меласа. Бил одлучен во тоа да го убие ракот пред тој да го убие него.

Вернон целиот свој третман го запишувал во дневник, односно протоколот кој го користел а кој подразбира исхрана која поттикнува алкалитет, минерали, витамински суплементи и многу сончева светлина со сода бикарбона и меласа која го заменила јаворовиот сируп.

Натриум бикарбонат (сода бикарбона) е најевтиниот, најсигурниот и можеби најефикасниот лек кој постои за рак – вели Вернон. Со сода бикарбоната не можете ништо да изгубите а можете само да добиете.

Јаворовиот сируп се однесува како тројански коњ кој и овозможува на сода бикарбоната да навлезе во клетките на ракот, да ги шокира со алкалноста и да ги оксидира до уништување.

Вернон вели дека добро му послужила и меласата која дури, му дала и подобра мнерална основа како нутритивна поддршка. Инаку, повеќето алтернативни терапии против ракот вклучуваат целосно воздржување од шеќер, кој го храни развојот на ракот.

РЕЦЕПТ:

Две лажички сода бикарбона (за орално консумирање), ставете во шолја, па потоа додадете малку меласа или јаворов сируп, па налејте малку вода.

Истото повторете го во друг сад, но на шпорет со малку загревање и сето промешајте го. Таа смеса ја пиете неколку пати дневно.

Важно е, како што вели Вермонт, ако сте заболени од рак – да го исчистите својот организам од киселоста, а за алкална средина сода бикарбоната едноставно е најдоброто решение со секако, одрекување од „шеќер“ и храна која ја помага киселоста на организмот.

После неколку седмици, Вернон отишол на медицински преглед каде било потврдено дека тој во целост оздравел од рак на протаста и коскена срцевина. Тој и ден-денес ја прераскажува својата приказна.

Во видеото можете да погледнете како изгледа приготвувањето на рецептот: