Дома Тагови проја со кашкавал

Таг: проја со кашкавал

НАЈДОБРИОТ РЕЦЕПТ ЗА ПРОЈА СО КАШКАВАЛ: Совршено се сече, сочна и...

Пченкарната пита или како што се нарекува, „проја“, е најчестиот оброк кој редовно се подготвува кај нас дома. Сите знаеме да ја подготвиме и...