Дома Тагови Проја без јајца

Таг: Проја без јајца

Проја без јајца, со сирење и спанаќ, многу брзо, здраво и...

Фото и рецепт: Марика Стаменковиќ Се мери со шолја од 200 мл Потребни состојки: 1 шолја пченично брашно 1 шолја пченкарно брашно 1 прашок за печиво 1 шолја млеко 1 шолја...

Проја бeз јајца – вкусна и брза

Идеален избор за појадок или вечера со јогурт или млеко. Потребни состојки: 2 шолји пченкарно брашно 2 шолји пченично брашно 1 прашок за печиво 1 шолја масло 150 г фета...