Дома Тагови прочистување на бубрезите

Таг: прочистување на бубрезите

Природен деконгестив за насобраната слуз и ги чисти синусите, може да...

Многумина немаат обичај да пијат чаеви ниту вода, па така го дехидрираат дополнително своето тело. Билните чаеви честопати потсетуваат на „болест“, на нешто што...

ЧАЈ-МЕВЛЕМ ЗА БУБРЕЗИТЕ: Не пропуштајте да го направите и спречете воспаление

Воспалението на бубрезите (нефритис), најчесто е предизвикано од бактерии од семејството на стафилококи и стрептококи. Овие бактерии влегуваат во организмот од околината, честопати преку...

Дваесет дена пиев вода од просо и бубрезите сега ми се...

Искуство на наша читателка: “Трпев огромни болки поради каменот во бубрег и само водата од просо ме спаси. Каменот ми беше заглавен во каналите,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"