Дома Тагови природен лек за кашлица

Таг: природен лек за кашлица

РЕЦЕПТ НА ДАНИЕЛА: Овој сируп ја смирува кашлицата, а особено помага...

Фото и рецепт на Даниела Стамевски. Овој лек кој се приготвува со рузмарин е особено ефикасен за иcкашлyвање на cлyзта, а покрај тоа успешно...

МАРИЈАНА: Од кашлицата cон не ме фaќaшe, а ова беше мојот...

Фотографија и рецепт на Коцовиќ Маријана. „Сакам со вас да го споделам овој лек кој е многу здрав и ефикасен и делува веднаш за...

Што се случува во белите дробови кога ќе се измешаат бананите...

Рецепт за смирување на кашлицата и чистење на белите дробови со помош на природната мешавина од мед и банани. Резултатите се брзи и има...

ДЕЦАТА МИСЛАТ ДЕКА ТОА Е ЧОКОЛАДО: Јас им го давам како...

Неодамна објавивме еден рецепт за домашен природен лек кој ја ублажува кашлицата, а се приготвува од какао, путер и мед. Со овие состојки се...

КАКАО, МЕД И ПУТЕР: Чудо од домашната кујна за лекување на...

Какаото е многу ценета намирница поради полифенолите кои влегуваат во нејзиниот состав, а кои го даваат главниот лековит ефект. Во комбинација со мед и...

Овој сируп спречува кашлица како шега веќе од првиот ден на...

За домашниот сируп приготвен од мајчина душица и ѓумбир, велат дека ја лекува кашлицата како од шега. Овој рецепт се споделува од човек на...

Поради кашлицата не можела да спие и ја будела ќерка си...

Фотографија и рецепт на Коцовиќ Маријана. Сакам со вас да го споделам овој лек кој многу здрав и ефикасен, делува веднаш за неколку дена!...

Нема посилен природен антибиотик од него: го подобрува памтењето, ги топи...

Како силен природен лек, единствено маслото од диво оригано може да му биде конкуренција. Меѓутоа, овој природен антибиотик чија главна состојка е ренот, има...

Нашите баби си знаеја најдобро како да лекуваат белодробни болести и...

Голем број страдаат од белодробни заболувања како астма, бронхитис и разни видови кашлици. Инфекциите, алергиите и пушењето може да предизвикаат одреден тип на белодробни...

Природен лек за ублажување на кашлица и бронхит и смирување на...

Овој природен рецепт против кашлица и бронхитис беше награден за неговата ефикасност и придонес за здравјето на луѓето. Фото и рецепт: Сузана Грња – природен...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"